Wydarzenia

17-18.09.2020 – prezentacja dr hab. Justyny Salamońskiej na seminarium rocznym (online) Ośrodka Badań nad Migracjami Uniwersytetu Warszawskiego. Tytuł referatu: „COVID-19 i badania migracyjne – wyzwania i możliwości”.

6-7.02.2020 – prezentacja dr Aleksandry Winiarskej, dr Justyny Salamońskiej, mgr Marty Kluszczyńskiej na konferencji IMISCOE: Moving, living, investing and surviving: housing and migrations in uncertain times. Tytuł referatu: „Notions of home and home-making in the narratives of ‘multiple’ migrants”.

11-13.09.2019  – sesja „Trwałość i płynność migracji międzynarodowych – cyrkulacja, osiedlanie, integracja migrantów” prowadzona przez dr hab. Katarzynę Andrejuk, dr Macina Gońdę i dr Aleksandrę Winiarską na XVII Zjeździe Polskiego Towarzystwa Socjologicznego „Ja, My, Oni? Podmiotowość, tożsamość, przynależność”.

13.09.2019  – prezentacja dr Olgi Czeranowskiej na XVII Zjeździe Polskiego Towarzystwa Socjologicznego „Ja, My, Oni? Podmiotowość, tożsamość, przynależność”. Tytuł referatu: „Biografie zawodowe polskich migrantek wielokrotnych”.

12.09.2019  – prezentacja mgr Marty Kluszczyńskiej i mgr Adrianny Drozdowskiej na XVII Zjeździe Polskiego Towarzystwa Socjologicznego „Ja, My, Oni? Podmiotowość, tożsamość, przynależność”. Tytuł referatu: „Wywiady jakościowe przeprowadzane przez Internet: korzyści i wyzwania, które stoją przed badaczami i badaczkami”.

28.06.2019 – prezentacja dr Aleksandry Winiarskiej i mgr Adrianny Drozdowskiej na konferencji „Understanding international migration in the 21st century: conceptual and methodological aprroaches” (IMISCOE Annual Conference) w Malmo. Tytuł referatu: „Researching multiple migration – methodological challenges”.

27.06.2019 – prezentacja dr hab. Agaty Górny i dr Justyny Salamońskiej na konferencji „Understanding international migration in the 21st century: conceptual and methodological aprroaches” (IMISCOE Annual Conference) w Malmo. Tytuł refearatu: „ How to research quantitatively multiple migrations? Assessment of the Web-based Respondent-Driven Sampling”.

29.04.2019 – prezentacja dr Aleksandy Winiarskiej i dr Justyny Salamońskiej na konferencji „Mobilities and Transnationalism in the 21st Century” w Rejkiawiku. Tytuł referatu: „Multiple moves and multiple places –transnational experiences of Polish migrants worldwide”.

25.10.2018 – prezentacja dr Olgi Czeranowskiej na konferencji „Społeczne granice pracy: Praca, wiedza i władza we współczesnym kapitalizmie” w Gdańsku. Tytuł referatu: „Knowledge, education and occupational mobility in migration trajectories”

04.10.2018 – prezentacja dr hab. Agaty Górny i dr Justyny Salamońskiej na konferencji „Potentials and Limits of Quantitative Research in the Social Sciences” (III Midterm Conference of the ESA RN 21) w Krakowie. Tytuł referatu: „Reaching Hard-to-Reach Populations: Web-based respondent driven sampling survey of Polish multiple migrants worldwide”.

04.03.2018 – sesja „Surveying Migrant Populations using Respondent Driven Sampling – face-to-face and web-based approaches” prowadzona przez dr hab. Agatę Górny i dr Justynę Salamońską podczas szkoły letniej 1st ETHMIGSURVEYDATA network Training School.

11.01.2018 – seminarium Zespołu Metod Ilościowych w Ośrodku Badań nad Migracjami oraz Projektu Sonata BIS „W poszukiwaniu teorii migracji wielokrotnych. Ilościowe i jakościowe badanie polskich migrantów po 1989 roku” z prezentacją dr Dominika Batorskiego (Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego, Uniwersytet Warszawski): „Cyfrowy ślad jako źródło wiedzy o mobilności geograficznej”.

28.10.2017 – prezentacja dr Justyny Salamońskiej i mgr Olgi Czeranowskiej na konferencji „Społeczne Granice Pracy. Metodologiczne i praktyczne problemy badań pracy oraz zatrudnienia we współczesnych społeczeństwach” w Katowicach. Tytuł referatu: „Researching boundaryless careers – web-based Respondent Driven Sampling survey of Polish multiple migrants”.

12.10.2017 – seminarium naukowe Ośrodka Badań nad Migracjami oraz Projektu Sonata BIS „W poszukiwaniu teorii migracji wielokrotnych. Ilościowe i jakościowe badanie polskich migrantów po 1989 roku” z prezentacją dr Inty Mieriny (Centre for Diaspora and Migration Research,  University of Latvia): „Conducting a large-scale survey of Latvian emigrants and return migrants: a new methodological approach”.

10.05.2017 – seminarium Zespołu Metod Ilościowych w Ośrodku Badań nad Migracjami oraz Projektu Sonata BIS „W poszukiwaniu teorii migracji wielokrotnych. Ilościowe i jakościowe badanie polskich migrantów po 1989 roku” : „Dobór próby Respondent Driven Sampling – dyskusja metodologiczna” z wprowadzeniem dr Agaty Górny.

13.03.2017 –  seminarium Zespołu Metod Ilościowych w Ośrodku Badań nad Migracjami oraz Projektu Sonata BIS „W poszukiwaniu teorii migracji wielokrotnych. Ilościowe i jakościowe badanie polskich migrantów po 1989 roku” z prezentacją dr Ewy Jaźwińskiej (Ośrodek Badań nad Migracjami, Uniwersytet Warszawski) i dr Marty Kiełkowskiej (Ośrodek Badań nad Migracjami, Uniwersytet Warszawski): „Dobór próby”.